Szkoła Podstawowa w Sobiesękach Szkoła Podstawowa w Sobiesękach

"Młodzi ludzie potrzebują wzoru, nie krytyki" - John Wooden

  • Strona główna
  • Historia szkoły
  • Nauczyciele
  • Kontakt
  • Sport
  • Samorząd Uczniowski
  • Klasy
  • Plan lekcji
  • Zajęcia dodatkowe
  • Dokumenty do pobrania
  • Przedmiotowe Ocenianie
  • Punktowe ocenianie zachowania
  • Programy nauczania
  • Biblioteka
  • Nasi najlepsi
  • Partnerzy szkoły
  • Archiwum
  • Rozgrywki sportowe
  • Osiągnięcia sportowe
  • Sportowiec roku
  • Szkoła w ruchu
  • 0
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • Strona główna
  • Historia szkoły
  • Nauczyciele
  • Kontakt
  • Sport
    • Rozgrywki sportowe
    • Osiągnięcia sportowe
    • Sportowiec roku
    • Szkoła w ruchu
  • Samorząd Uczniowski
  • Klasy
    • 0
    • I
    • II
    • III
    • IV
    • V
    • VI
    • VII
  • Plan lekcji
  • Zajęcia dodatkowe
  • Dokumenty do pobrania
  • Przedmiotowe Ocenianie
  • Punktowe ocenianie zachowania
  • Programy nauczania
  • Biblioteka
  • Nasi najlepsi
  • Partnerzy szkoły
  • Archiwum
ARCHIWUM

Gminny Konkurs Recytatorski klas I-III

Kolejne starsze foty, tym razem z konkursu recytatorskiego przygotowanego przez panią Annę Głąb.


  

 Konkurs przyrodniczo-ekologiczny i zakończenie roku szkolnego

Kolejna porcja zdjęć sprzed kilku lat. Tym razem dotąd niepublikowane foty z konkursu przyrodniczo-ekologicznego i zakończenia roku szkolnego 2007/2008. Tak, tak, stare dzieje, ale możecie zobaczyć, jak uczniowie zmieniają się na przestrzeni lat. Niektórzy zmienili się na tyle, że ciężko ich rozpoznać. Na Waszych twarzach na pewno pojawi się uśmiech oglądając samych siebie sprzed kilku lat. Polecam!

 Wycieczka do Karpacza 16-18.04.2008 r. cz. II

Dalszy ciąg zdjęć z wycieczki sprzed 3 lat. Troszkę tych zdjęć się uzbierało, więc zapraszam do oglądania i wspominania, jak to było kiedyś.

 Wycieczka do Karpacza 16-18.05.2008 r. cz. I

 Gminne Zawody w Zadymę

Na kolejnych gminnych zawodach zajęliśmy wysokie, tym razem II miejsce. Zadyma, czyli odmiana gry w Zbijaka to dyscyplina mało popularna w klasach starszych. W naszej szkole do tej pory raczej nie praktykowana. W związku z powyższym potrzebowaliśmy trochę czasu na turnieju, aby się wdrożyć. Pierwszy mecz graliśmy z drużyną z Aleksandrii. Początek nie był dla nas udany. Przegraliśmy pierwszą część meczu 4:5. Jednak w kolejnych dziewczyny z naszej szkoły rozkręciły się i dość spokojnie wygrały 2:1 w setach. Kolejne spotkanie z faworytami zawodów, czyli Brzezinami. Tym razem początek należał do nas. Szybko udało nam się zbić kilka przeciwniczek. Jednak później było już coraz gorzej. Przegraliśmy po niesamowitej walce i dynamicznej grze 0:2. Ostatni mecz z Dzięciołami miał decydować o II miejscu w turnieju. Pierwsza część niestety dla rywalek. Jednak silniejsza wola walki w kolejnych odsłonach dała nam zwycięstwo w tym meczu i ostatecznie II miejsce. II miejsce jest sporym osiągnięciem biorąc pod uwagę fakt, że w ogóle nie przygotowywaliśmy się do tych zawodów. Nasze treningi są skoncentrowane na turnieju koszykówki, który odbędzie się w naszej szkole 14 kwietnia. Chcemy się do niego dobrze przygotować i wypaść z jak najlepszej strony.

 Choinka Noworoczna oraz Dzień Babci i Dziadka (29.01.2011r.)

 Teatrzyk "Podróż po Europie" - 27 stycznia 2011

Jasełka Noworoczne - 4 stycznia 2011

Dyskoteka Andrzejkowa 2010/2011

I miejsce dziwecząt w Mistrzostwach Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w Unihokeju

19 stycznia pojechaliśmy do Piotrowa, aby zmierzyć się w powiatowych rozgrywkach w unihokeju dziewcząt. Przypomnę tylko, ze tydzień wcześniej odnieśliśmy komplet zwycięstw w zmaganiach gimmnych. Ponizej zamieszczam wyniki zawodów gminnych chłopców i dziewcząt:

CHŁOPCY
Sobiesęki - Czempisz 6:0
Sobiesęki - Brzeziny 0:1
Sobiesęki - Aleksandria 3:2
Sobiesęki Dzięcioły 4:0

DZIEWCZĘTA
Sobiesęki - Brzeziny 6:0
Sobiesęki - Dzięcioły 3:1
Sobiesęki - Czempisz 3:0

Wracając do rozgrywek powiatowych to trzeba przyznać, ze nie było już tak łatwo. Najpierw wygraliśmy z zeszłorocznymi mistrzyniami - Zbierskiem - 3:1, następnie bardzo łatwo pokonaliśmy Wolę Droszewską 7:1. Później przyszedł czas na gospodarzy imprezy. Po bardzo zaciętym pojedynku ostatecznie zremisowaliśmy z 0:0. Ostatni mecz z teoretycznie najsłabszą drużyną rozpoczął się dla nas tragicznie. Do połowy drugiej części meczu przegrywaliśmy 0:1, na szczęście końcówka należała już do nas. Udało nam się strzelić 2 bramki, by ostatecznie wygrać 2:1. Duza liczba punktów za mecze była taka sama jak Piotrowa, więc liczył się lepszy bilans bramek. I tan bilans był na naszą korzyść. Tak, więc historyczne zwycięstwo w zawodach powiatowych stało się faktem. Jest najlepsze osiągniecie naszej szkoły w grach zespołowych. Tymczasem powoli przygotowujemy się do Mistrzostw Rejonu, gdzie będziemy się chcieli pokazać z jak najlepszej strony.
   

V miejsce dziewcząt w powiatowym turnieju siatkówki w Koźminku

We wtorek 07.12.2010 r. w Szkole Podstawowej w Koźminku odbył się turniej zaliczany do  Mistrzostw Powiatu Kaliskiego Ziemskiego w mini siatkówce dziewcząt o Puchar Prezesa UKS Koźminianka. Skład naszej reprezentacji był następujący: Ewelina Bijak, Patrycja Graczyk, Olga Wiertelak i Aleksandra Krawczyk. Jechaliśmy na ten turniej ze sporymi nadziejami. Jednak na miejscu okazało się, że poziom gry jest dość wysoki. Mimo to staraliśmy się zagrać najlepiej jak się da. I udało nam się tan plan zrealizować po części. Pierwszy mecz w naszym wykonaniu wypadł bardzo słabo. Nasze zawodniczki nie bardzo potrafiły się odnaleźć na boisku i dość łatwo ulegliśmy 14 : 25. Kolejne spotkania to z meczu na mecz coraz lepsza gra z naszej strony. Minimalnie ulegliśmy najlepszym drużynom turnieju z Goliszewa i Moskurnii. Spokojnie wygrliśmy z Dębe i II drużyną  Koźminka. Niestety na zakończenie w meczu o IV miejsce zupełnie się pogubiliśmy i przegraliśmy z I drużyną Koźminka. Ostatecznie zajęliśmy V miejsce. Miejmy nadzieję, że na styczniowych mistrzostwach powiatu drużyn 6-osobowych pójdzie nam lepiej.

PASOWANIE PIERWSZAKÓW


FOTY Z AKADEMII 11 LISTOPADA





REWELACYJNY WYSTĘP NASZYCH PIŁKAREK RĘCZNYCH

W ostatni czwartek tj. 25.11.2010 r. braliśmy udział w Gminnych Zawodach w Piłkę Ręczną Dziewcząt. Na 5 startujacych szkół zajęliśmy najlepsze I miejsce. Nasze uczennice dość łatwo wygrywały swoje mecze:
Sobiesęki - Czempisz 15:8
Sobiesęki - Aleksandria 10:1
Sobiesęki - Dzięcioły 12:4
Sobiesęki - Brzeziny 9:3
Tym samym zostały mistrzyniami gminy w piłce ręcznej. 16 grudnia czekają nas zawody powiatowe w Piotrowie, czyli tam gdzie w zeszłym wywalczyliśmy III miejsce w powiecie w unihokeju. Miejmy nadzieję, że dziewczyny spiszą się jeszcze lepiej niż na szczeblu gminnym i powalczą o najwyższe laury.

WIZYTA WÓJTA W NASZEJ SZKOLE I PREZENT DLA PRZEDSZKOLA

 W dniu 22 października 2010 roku samorządowe przedszkola w Brzezinach i w Sobiesękach wzbogaciły się o zestawy edukacyjne - Autochodziki, ufundowane przez Dyrektora WORD w Kaliszu Stanisława Piotrowskiego, Główną Księgową Maję Jachimek oraz Wójta Gminy Brzeziny Krzysztofa Niedźwiedzkiego.  Uroczystość przekazania zestawów odbyła się w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Brzeziny Zbigniewa Słodowego i Sekretarza Gminy Brzeziny Mariana Kasperskiego. Zestaw „Autochodzik" składa się z samochodzików wykonanych z miękkiej gąbki noszonych przez dzieci na szelkach oraz miasteczka, w którym znajdują się ulice, znaki drogowe, przejścia dla pieszych oraz sygnalizacja świetlna. Poprzez zabawę dzieci uczą się prawidłowego poruszania po drodze. Do zestawu dołączone są płyty z odgłosami z ulicy, by dzieci mogły rozróżnić np. przejeżdżający samochód. Nauczyciele prowadzący zajęcia z dziećmi będą ponadto wyposażeni w zestawy kilkudziesięciu zabaw i ćwiczeń edukacyjnych, dzięki którym przedszkolaki poznają podstawowe zasady ruchu drogowego.
 

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2010/2011 cz. II

 

DZIEŃ NAUCZYCIELA 2010/2011

Pierwsza część zdjęć z akademii z okazji Dnia Nauczyciela. Wkrótce dorzucę resztę fotek i dłuższą relację z obchodów naszego święta.

 

FOTY Z OSTATNIEJ DYSKOTEKI CZ. II



 

FUNKCJE W RADZIE SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

Przewodnicząca - Patrycja Graczyk
Zastępca przew. - Ewelina Bijak
Skarbnik             - Aneta Jakóbczak
Sekretarz             - Aleksandra Krawczyk
Członkowie        
- Paulina Stępień
- Katarzyna Marciniak
- Monika Antczak
- Kinga Wiertelak
- Karolina Wiertelak

DZIEŃ CHŁOPAKA  - "COOLBOY"

30.09.2010 r. z okazji Dnia Chłopaka odbyła się w naszej szkole dyskoteka. Zdjęcia z tej imprezy zmieściłem poniżej. Oprócz zabawy tanecznej mieliśmy rozwiązanie konkursu na najfajnieszego chłopaka naszej szkoły czyli "Coolboy'a". W tym roku najwięcej głosów od dziewcząt otrzymał Wiktor Włodarczyk IV klasy i to on został "Coolboy'em 2010/2011". Z kolei w konkursie karaoke, który cieszył się dużym powodzeniem, wśród uczniów zwyciężyły Julitta Kowalska i Aleksandra Krawczyk z piosenką zespołu Boys "Jesteś szalona". Natomiast w kategorii nauczycieli  najlepszy okazał się p. Grzegorz Gałka w piosence zespołu Kombi "Słodkiego miłego życia".


FOTY Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2009/2010





NOWY ROK SZKOLNY 2010/2011

Nowy rok szkolny za pasem, ale jeszcze przed Wami parę wspomnień z poprzedniego. Poniżej zdjęcia z ostatniej dyskoteki roku szkolnego 2009/2010. Niebawem dorzucę foty z zakończenia starego i rozpoczęcia nowego roku szkolnego.
 



OLIMPIADA SPORTOWA W DZIĘCIOŁACH 2010

Zawody lekkoatletyczne w formie Olimpiady Sportowej to znak rozpoznawczy Szkoły Podstawowej w Dzięciołach. W tym roku udało nam się zdobyć aż 18 medali. Jednak ten wynik pozwolił nam zająć małozadawalające III miejsce w kalsyfikacji drużynowej. Podział medali wśród uczniów naszej szkoły był następujący:

Bożena Kostrzewska (7 pkt)
- I m. - bieg długi
- II m.  - bieg krótki, skok w dal

Jakub Bachor (4 pkt)
- II m. - skok w dal
- III m. - bieg krótki, bieg długi

Mateusz Synowiec (5 pkt)
- II m. bieg długi, skok w dal
- III m. bieg krótki

Patrycja Graczyk (6pkt)
- I m. - skok w dal, bieg krótki

Olga Wiertelak (1 pkt)
- III m. - bieg długi

Ewelina Bijak (2 pkt)
- II m. - rzut piłką lekarską

Jakub Makaroński (1 pkt)
- III m. - rzut piłką lekarską

Bogusława Patyna (1 pkt)
- III m. - bieg długi

Anita Simiłowska (2 pkt)
- II m. - rzut piłką lekarską

Grzegorz Janiak (1 pkt)
- III m. - bieg krótki

Damian Kowalski (2 pkt)
- II m. - skok w dal





XVII MIĘDZYSZKOLNE BIEGI PRZEŁAJOWE W BROŃCZYNIE

Biegi w Szkole Podstwowej w Brończynie do już kilkunastoletnia tradycja. W tym roku również skorzystaliśmy z zaproszenia do udziału w tychże zawodach. Tegoroczne biegi musiały zostać rozegrane w innym terminie, a to za sprawą podtopionych terenów, gdzie miały odbywać się biegi. Piątek 11.06.2010 r. nie był dobrym dniem do biegania. Już ok godz. 9.00 panował niesamowity upał. Do tego, w parku, gdzie odbywały się zawody panował iście tropikalny klimat. Wysoka wilgotność i temperatura powietrza to sprzyjajace warunki dla sporych ilości komarów. No, ale pomimo takich trudnych warunków pogodowych udało się rozegrać wszystkie biegi. A klasyfikację naszych uczniów zamieszczam poniżej:
Bożena Kostrzewska - IV m.
Aleksandra Krawczyk - IX m.
Jakub Bachor - IV m.
Mateusz Synowiec - IV m.
Łukasz Synowiec - nie ukończył biegu
Olga Wiertelak - IX m.
Patrycja Graczyk - VIII m.
Bogusława Patyna - IV m.
Damian Kowalski - XI m.
Grzegorz Janiak - XII m.
Ostatecznie uzbieraliśmy drużynowo 27 pkt. i zajęliśmy V miejsce na 12 szkół podstawowych.



KONKURS PRZYRODNICZO-EKOLOGICZNY
"Ruchy Ziemi i ich następstwa"

Gminny konkurs przyrodniczo-ekologiczny to już tradycja w naszej szkole. Tym razem organizator konkursu dla klas starszych czyli pan Mirosław Nowacki przygotował zagadnienia dotyczące ruchów Ziemi i wszystkiego co jest z tym związane. Oprócz głównego organizatora w skład komisji konkursowej weszły następujące osoby: p. Ewa Nieweś, p. Anita Jesiołowska-Rygas i p. Adrian Kruszakin. Jak zwykle uczestnicy konkursu zmagali się w dwóch etapach. Pierwszy: test indywidulany i drugi: praca w grupach. Poniżej zamieszczam wyniki poszczególnych etapów:
  SP Aleksandria SP Brzeziny SP Czempisz SP Dzięcioły SP Sobiesęki
I etap 43,25 82,50 64,75 54,75 92,00
II etap 21,00 41,50 37,50 24,00 40,50
Suma 64,25 124,00 102,25 78,75 132,50

Czyli ostateczna klsyfikacja wygląda następująco:
I miejsce: SP Sobiesękach
II miejsce: SP w Brzezinach
III miejsce: SP w Czempiszu
IV miejsce: SP w Dzięciołach
V miejsce: SP w Aleksandrii
Indywidualnie najwięcej punktów zdobyła Ewelina Bijak ze SP w Sobiesękach. Slajd ze zdjęciami z konkursu poniżej.




ŚWIĘTO SPORTU SZKOLNEGO 2009/2010

Poniedziałek 31.05.2010 r. był w naszej szkole dniem zmagań sportowych. Tego dnia uczniowie mogli zapomnieć o książkach i skupić się na sportowej rywalizacji. Uczniowie zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy młodsze 0 - III i klasy starsze IV - VI. Trzy najlepsze osoby z poszczególnych grup wiekowych otrzymały pamiątkowe dyplomy. Ostatecznie najwięcej punktów zdobyli: 1. Kacper Graczyk (26 pkt) 2. Karolina Wiertelak (24 pkt) 3. Jakub Broniszewski, Kinga Wiertelak (po 16 pkt). Natomiast w klasach straszych wyniki wyglądają następująco: 1. Ewelina Bijak (24 pkt) 2. Patrycja Graczyk, Bogusława Patyna, Antczak Mateusz (po 20 pkt) 3. Gąsiorowska Marta, Synowiec Mateusz (po 18 pkt). Zawodnicy zmagali się i zajęli czołowe miejsca w następujących konkurencjach:

Klasy 0 - III

Skoki w worku na czas
1. Adrian Kowalski
2. Kuba Broniszewski
3. Kacper Graczyk

Sprzątanie "śmieci" na czas.

1. Monika Antczak
2. Natalia Śniegula, Natalia Kurczewska
3. Karolina Wiertelak

Zwinnościowy tor przeszkód.
1. Graczyk Kacper
2. Karolina Wiertelak
3. Sylwia Jarych

Rzuty do kosza.
1. Kinga Wiertelak
2. Klaudia Karska
3. Szymon Skonieczny

Skakanka.
1. Karolina Wiertelak
2. Adam Jakóbczak
3. Karolina Dymarczyk

Kręgle.

1. Kacper Graczyk
2. Kuba Broniszewski
3. Sylwia Jarych


Klasy IV - VI

Zwinnościowy tor przeszkód.
1. Bogusława Patyna
2. Mateusz Synowiec
3. Damian Kowalski

Kręgle.
1. Mateusz Antczak
2. Aneta Jakóbczak
3. Mateusz Wlazły

Brzuszek-pompka na czas.
1. Mateusz Synowiec
2. Marek Jarych
3. Bogsława Patyna, Damian Kowalski

2BALL.
1. Patrycja Graczyk, Ewelina Bijak
2. Marta Gąsiorowska, Olejniczak Monika
3. Mateusz Antczak, Kuba Makaroński

Mokre balony.
1. Patrycja Graczyk, Ewelina Bijak
2. Julitta Kowalska, Krystyna Kostrzewska
3. Paulina Stępień, Julia Śneigula, Mateusz Plichta, Marek Jarych

Siłowanie na rękę.
1. Grzegorz Janiak
2. Kamila Włodarczyk
3. Gąsiorowska Marta


Na zakończenie dnia sportu został rozegrany mecz siatkówki nauczyciele kontra uczniowie. I tutaj podobnie jak rok temu lepsza okazała się kadra pedagogiczna wygrywając mecz 3 : 0. Co prawda ostateczny wynik sugeruje wysoką wygraną, ale w rzeczywistości poszczególne sety były bardzo zacięte. Drugą część meczu nauczyciele wygrali dopiero na przewagi. Podsumowując spotkanie było bardziej wyrównane niż rok wcześniej. Jeśli uczniowie nadal będą robić postępy w takim tempie, jak do tej pory, to kto wie czy w przyszłym roku nie postawią belfrom wyżej poprzeczki.



DZIEŃ MAMY 2010

W środę 26.05.2010 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Matki, którą przygotowali p. Teresa Molka, p. Anna Głąb i p. Grzegorz Gałka. Zdjęcia z tej uroczystości możecie obejrzeć w postaci slajdów poniżej.




KONCERT W NASZEJ SZKOLE

We wtorek 18.05.2010 r. wystąpiła w naszej szkole jednoosobowa orkiestra. Uczniowie mogli wziąć udział w występie nie tylko jako publiczność. Prowadzący wspólnie z uczniami tworzył zespół wykorzystując różne instrumenty. Zdjęcia z tego koncertu zamieszczam poniżej.


WIELKOPOLSKI SPRAWDZIAN UMIEJĘTNOŚCI RUCHOWYCH

W dniu 17.05.2010 r. został przeprowadzony w naszej szkole Wielkopolski Sprawdzian Umiejętności Ruchowych. Sprawdzian, który obejmował uczniów klasy III i VI,  jest swoistym podsumowaniem dokonań z zakresu umiejętności ruchowych na koniec poszczególnych etapów edukacyjnych. W klasie VI trójka uczniów otrzymała maksymalną liczbę punktów (24 pkt.): Marek Jarych, Damian Kowalski i Bogusława Patyna.  Z kolei w klasie III bezbłędnie wszystkie zadania wykonali: Sylwia Jarych, Karolina Wiertelak i Karolina Dymarczyk.Poniżej zamieszczam krótką galerię zdjęć z tego dnia:





Z SERII NOWE SLAJDY STARYCH ZDJĘĆ







NARODOWE ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

30 kwietnia 2010 r. (tj. piątek) odbyła się akademia upamiętniająca uchwalenie Konstytucji 3 Maja. W przygotowanym przez panią Marzenę Marczyk i pana Grzegorza Gałkę występie wokalno - artystycznym, uczniowie naszej szkoły przedstawili nam to jakże ważne wydarzenie w historii Polski sprzed ponad II wieków.





NOWE SLAJDY STARYCH ZDJĘĆ

W tej rubryce będę zamieszczał zdjęcia z imprez szkolnych z ostatnich lat. Uzbierało się trochę tego i warto te foty pokazać szerszej publiczności. Tak, więc zachęcam do przeglądania i wspominania wydarzeń z życia  naszej szkoły. 









OSTATNIO DODANE

Sportowiec roku 2010

Przypomnę tylko, że przez cały rok szkolny prowadzony jest konkurs na najlepszego sportowca naszej szkoły. W zeszłym roku statuetkę odebrał Damian Patyna, w tym roku zanosi się na to, że będzie to uczennica. Zobaczymy. Do rozstrzygnięcia konkursu pozostało jeszcze trochę czasu, także można nadrobić zaległości.  

FOTY Z JASEŁEK

Poniżej zamieszczam zdjęcia z uroczystości Jasełek, które odbyły się w styczniu tego roku. Akademia została przygotowana przez panią dyr. Elżbietę Plewińską.  

 

Witamy na stronie naszej szkoły. Na razie strona jest w budowie, ale sukcesywnie będzie pojawiać się na niej coraz więcej informacji z życia naszej szkoły.


W środę (31.03.2010 r.) czyli w ostatni dzień nauki przed wiosenną przerwą świąteczną nasza szkoła obchodziła V rocznicę śmierci naszego papieża Jana Pawła II.  Z tej okazji odbyła się akademia upamietniająca to ważne dla każdego katolika wydarzenie przygotowana przez p. Marzenę Marczyk i p. Grzegorza Gałkę. Oprócz występu wokalno-artystycznego uczniów naszej szkoły pani dyrektor Elżbieta Plewińska przypomniała o życiu i twórczości Karola Wojtyły oraz złożyła świąteczne życzenia. 
 Poniżej zamieszczam zdjęcia z teatrzyku, który ostatnio u nas zagościł.
  




















Wyjazd uczniów SP Sobiesęki na mecz koszykówki do Kalisza 
W dniu 21 marca 2009 r. 28 uczniów Szkoły Podstawowej w Sobiesękach wyjechało na mecz koszykówki do Kalisza. Mogli obserwować drużyny AZS Kalisz i AZS Katowice, które walczą o pozostanie w pierwszej lidze. Wyjazd zorganizował nauczyciel wychowania fizycznego – mgr Adrian Kruszakin, a razem z nim uczniami opiekowały się nauczycielki: Marzena Marczyk, Anna Więcław i Barbara Witoń. Uczniowie poznali zasady gry w koszykówkę, zobaczyli jak grają zawodowi gracze. Wyjazd miał także walory wychowawcze, ponieważ uczniowie nauczyli się również jak należy w kulturalny sposób kibicować zawodnikom. Dodatkową atrakcją dla dzieci było losowanie nagród dla kibiców odbywające się w przerwie meczu. Dwoje naszych uczniów takie właśnie nagrody zdobyło, a uczennica Ewelina Bijak została poproszona o losowanie szczęśliwych biletów.

 
 

Stwórz darmową stronę używając Yola.