Szkoła Podstawowa w Sobiesękach Szkoła Podstawowa w Sobiesękach

"Młodzi ludzie potrzebują wzoru, nie krytyki" - John Wooden

  • Strona główna
  • Historia szkoły
  • Nauczyciele
  • Kontakt
  • Sport
  • Samorząd Uczniowski
  • Klasy
  • Plan lekcji
  • Zajęcia dodatkowe
  • Dokumenty do pobrania
  • Przedmiotowe Ocenianie
  • Punktowe ocenianie zachowania
  • Programy nauczania
  • Biblioteka
  • Nasi najlepsi
  • Partnerzy szkoły
  • Archiwum
  • Rozgrywki sportowe
  • Osiągnięcia sportowe
  • Sportowiec roku
  • Szkoła w ruchu
  • 0
  • I
  • II
  • III
  • IV
  • V
  • VI
  • VII
  • Strona główna
  • Historia szkoły
  • Nauczyciele
  • Kontakt
  • Sport
    • Rozgrywki sportowe
    • Osiągnięcia sportowe
    • Sportowiec roku
    • Szkoła w ruchu
  • Samorząd Uczniowski
  • Klasy
    • 0
    • I
    • II
    • III
    • IV
    • V
    • VI
    • VII
  • Plan lekcji
  • Zajęcia dodatkowe
  • Dokumenty do pobrania
  • Przedmiotowe Ocenianie
  • Punktowe ocenianie zachowania
  • Programy nauczania
  • Biblioteka
  • Nasi najlepsi
  • Partnerzy szkoły
  • Archiwum

Samorząd Uczniowski

Opiekun Samorządu Uczniowskiego:
mgr Adrian Kruszakin

Rada Samorządu Uczniowskiego 2017/2018:
Przewodnicząca: Oliwia Wosiek 
Z-ca przewodniczącej: Katarzyna Jakóbczak

Skarbnik: Patrycja Stępień
 

Sekretarz: Weronika Ficner

Członkowie: Tobiasz Krawczyk, Julia Jakóbczak, Dominika Stępień




 
Prawa i obowiązki uczniów

1)    Uczniowie mają prawo do :       

a)    znajomości celu lekcji,

b)    zadawania pytań nauczycielowi w przypadku natrafienia na trudności w toku lekcji,

c)    zgłaszania chęci poprawienia oceny cząstkowej z pracy pisemnej,

d)    określenia przez nauczyciela terminu sprawdzianu przekrojowego przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem,

e)    znajomości zakresu materiału przewidzianego do kontroli,

f)     zwolnienia z pisemnego sprawdzianu wiadomości z jednoczesnym przełożeniem terminu, jeżeli z powodu długotrwałej choroby nie miał możliwości opanowania materiału,

g)    rzetelnej oceny swego zachowania i postępów w nauce,

h)    poznania okresowych ocen swego zachowania i postępów w nauce z tygodniowym wyprzedzeniem lub miesięcznym, jeżeli przewidywana jest dla niego ocena niedostateczna, oceny za zajęcia nadobowiązkowe,

i)      uczestnictwa w pracach kół zainteresowań,

j)      korzystania z księgozbioru biblioteki szkolnej, pomieszczeń szkolnych, sprzętu i środków dydaktycznych pod opieką wychowawcy klasy lub innego nauczyciela, opieki zdrowotnej i psychologicznej,

k)    korzystania z wycieczek i innych imprez organizowanych przez szkołę, jeżeli nie ciążą na nim kary,

l)      opiniowania propozycji oceny z zachowania swoich kolegów,

m)  wybierania swej reprezentacji do samorządu klasowego i uczniowskiego,

n)    wybrania spośród grona nauczycielskiego opiekuna samorządu uczniowskiego,

o)    bezpiecznych i higienicznych warunków nauki w szkole,

p)    organizowania imprez kulturalnych i rozrywkowych na terenie szkoły,

2)    Uczniowie mają obowiązek :

a)    brać aktywny udział w lekcjach, uzupełniać braki wynikające z absencji,

b)    starannie wykonywać prace domowe,

c)    starannie i zgodnie z wymaganiami nauczyciela prowadzić zeszyty przedmiotowe,

d)    punktualnie przychodzić na lekcję i inne zajęcia szkolne,

e)    dbać o czystość swoich książek, przyborów szkolnych oraz higienę osobistą i czystość odzieży,

f)     przestrzegać przyjętych form kulturalnego zachowania w szkole i poza szkołą,

g)    okazywać szacunek rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły i osobom starszym,

h)    szanować sprzęt szkolny i pomoce naukowe,

i)      być uczynnym i życzliwym wobec kolegów, otaczać opieką młodszych,

j)      przestrzegać obowiązujących przepisów bezpieczeństwa,

k)    nosić niewyzywający, skromny i czysty strój stosowny do okoliczności,

l)      w wyznaczonych dniach wszyscy uczniowie mają obowiązek noszenia stroju galowego,

m)  przestrzegać zakazu przynoszenia do szkoły telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych.


   Nagrody i kary stosowane wobec uczniów :

1)    uczniowie wyróżniający się rzetelną nauką, właściwą postawą i kulturą osobistą mogą otrzymywać następujące nagrody:

a)    pochwała wychowawcy klasy wobec uczniów danej klasy,

b)    pochwałę dyrektora wobec uczniów szkoły,

c)    list pochwalny dyrektora szkoły dla ucznia,

d)    list gratulacyjny dla rodzica,

e)    nagrodę rzeczową ufundowaną przez radę rodziców,

f)     wpisanie nazwiska ucznia do kroniki szkoły.

2)    Za nieprzestrzeganie obowiązków szkolnych uczeń otrzymuje kary:

a)    upomnienie wychowawcy klasy wobec uczniów danej klasy,

b)    nagana wychowawcy klasy wobec uczniów danej klasy z informacją do rodziców,

c)    upomnienie dyrektora szkoły na forum szkoły,

d)    nagana dyrektora szkoły wobec uczniów szkoły z informacją do rodziców,

e)    ograniczenie na wniosek wychowawcy lub nauczycieli na pewien czas udziału  w imprezach o charakterze kulturalno – rozrywkowym i sportowym za naganne zachowanie, czas zawieszenia ustala dyrektor,

f)     praca ucznia na rzecz szkoły za zgodą rodziców.

3)    Prawo typowania uczniów do nagród ma:

a)    rada Samorządu Uczniowskiego,

b)    nauczyciele,

c)    wychowawca klasy,

d)    dyrektor szkoły.

4)    Uczniowie ponoszą odpowiedzialność za:

a)    samowolne opuszczanie szkoły w czasie zajęć lekcyjnych,

b)    nieusprawiedliwione nieobecności na zajęciach lekcyjnych,

c)    niszczenie sprzętu szkolnego,

d)    kradzieże,

e)    aroganckie zachowanie wobec pracowników szkoły i uczniów,

f)     udział w bójkach,

g)    nie noszenie stroju galowego.

5)    Tryb odwołań od wymierzonych kar:

a)    uczeń lub jego rodzice mają prawo odwołać się od decyzji o wymierzeniu kary w terminie 3 dni od jej wymierzenia do dyrektora szkoły za pośrednictwem wychowawcy klasy,

b)    z chwilą odwołania się od decyzji o wymierzeniu kary zostaje ona zawieszona na czas jej rozpatrzenia,

c)    w skład zespołu odwoławczego wchodzą: dyrektor szkoły, wychowawca klasy,

d)    a w przypadku gdy kara została wymierzona uczniowi na forum szkoły również opiekun samorządu uczniowskiego;

Od decyzji o wymierzeniu kary można odwołać się tylko raz, a decyzja podjęta przez zespół rozpatrujący jest ostateczna

Stwórz darmową stronę używając Yola.